Telefon
WhatsApp
Ayak Masajı | ipek masaj salonu, Beylikdüzü Masaj salonu, Masaj Salonu

Ayak Masajı

ipek-ayak-masaji

ipek-ayak-masaji

Ayaklar, vücudun bütün yükünü taşırlar. Ayakların dili olsa da konuşsalar, kim bilir neler söylerlerdi. Gün içerisinde oradan oraya koşuşturup dururken hiç aklımıza gelmez ayakların neler çektiği. Bir de yetmezmiş gibi sivri burunlu topuklu ayakkabılar içerisinde ezilip büzülüyorlar ve ne deseler haklılar. Ayak ağrısı tabi ki sadece bayanların problemideğil, genel olarak herkesin zaman zaman yaşadığı sorunlardan birisidir. Ayak masajı, ayakların ve tüm bedenin rahatlaması için yapılan harika bir masaj yöntemidir. Ayak tabanının altında vücudun bütün organlarının nokta yerleri mevcuttur. Bunun için ayaklarınıza uygulayacağınız masaj, gün içerisindeki bütün yorgunluklarınızı alacaktır. Ayak masajı, masaj salonlarında ve güzellik merkezlerinde yapılmaktır. Ancak evinizde maliyeti ucuz ve pratik olarak da yapabilirsiniz. Ayak masajı hakkında bilmeniz gereken bütün püf noktaları yazımızın devamında…

Görünüşünüze oldukça önem veriyorsunuz ama söz sağlığa geldiğinde yeterince özen gösterilmiyor. Özellikle ayaklara hiçte dikkat edilmiyor. Aslında vücudun en önemli organlarından birisidir, ayaklar. Ayak altı (taban) bütün vücudu etkilemektedir. Vücut yapısı öyle bir şekildedir ki ayağın altında bulunan bazı noktalar direk etki eder. Yazın gelmesiyle birlikte vitrinlerde birbirinden güzel parmak arası terlikler ve sandaletler yerini alırken, kuaför salonlarının pedikür kuyrukları da uzar gider. Ayak denilince akıllara sadece güzel ve bakımlı olması gelmemektedir. Öncelikle ayakların sağlıklı ve rahat olması gerekir.  Çok dar ve yüksek topuklu ayakkabılar giymemeli, uzun süre ayakta kalmamaya özen göstermeli ve çorapsız ayakkabı giymemeye dikkat edin. Ayrıca ayaklarda oluşabilecek cilt hastalıklarına önceden müdahale etmek gerekir.

Tüm bu yapılanlara rağmen ayakların rahatlaması ve esnekliği için ve hemde ayak tabanında bulunan sinirlerin uyarılması ile ilgili organların düzenli çalışması açısından ayak masajının önemi oldukça büyüktür. Hatta Tayvanlı doktorlar ayak masajını alternatif tıptan çıkararak günlük ihtiyaç ve her gün mutlaka yapılmasını gerektiğini söylemektedirler. Ayaklarınızın rahatlaması için öncelikle ayak banyosu yapın. Daha sonra masajını yaptırın ya da kendiniz yapın.

Ayak banyosunun sonunda yapılan ayak masajı sonrasında, tüm organlarınızın rahatladığını ve gevşeyerek sinirlerinizden arındığınızı göreceksiniz. Vücut rahatlatmakta en etkili ve tek yoldur, ayak masajı.

Birde sizlere evde rahatça hazırlayabileceğiniz masaj yağı tarifini vereceğiz…

Ev Yapımı Ayak Masajı Yağı Tarifi

Kullanılacak Malzemeler

2 çay kaşığı saf zeytinyağı
2 çay kaşığı susam yağı
2 damla lavanta esansı yağı
1 damla papatya esansı yağı
1 damla ıtır esansı yağı

Hazırlanışı

Yukarıdaki malzemelerin hepsini cam bir kasenin içerisinde karıştırın. Ayaklarınızı güzelce yıkayın ve iyice kurulayın. Ardından hazır olan masaj yağını yedire yedire sürün ve ovmaya başlayın.

Yukarıdaki resimde ayak tabanındaki vücutta bulunan organların noktaları yer almaktadır. Hazırladığınız masaj yağını bu noktalar doğrultusunda ovalayın. Masaj yağının rahatlatıcı etkisini ve masajın faydalarını görebilmek için yavaş hareketlerle ayakların ovulması gerekmektedir.

esenyurt direksiyon tamiri
esenyurt direksiyon tamiri
küçükçekmece halı yıkama
halı yıkama